Ви є тут

Вікторія Давиденко

Вікторія Давиденко - талановитий учитель початкових класів. Вона  добра фея для своїх учнів,  вічний двигун та невтомний енерджайзер. А ще пані Вікторія - людина щирої душі та веселої вдачі.

- Яким же  чином  закласти  міцні, якісні й надійні  освітні  підвалини  для  кожного учня? 

- Єдиного  стандартного  рецепту  нема, бо  кожна  людина  унікальна. Будучи  учителем  початкової  школи  вже в другому  поколінні, я втілюю в життя  багато  елементів як  нових  методик, так і випробуваних  часом  та  досвідом. 
Початкова  ланка  освіти  є  вкрай важливою  для  кожної  людини, бо це  своєрідний  фундамент  для  освіти, яку  здобуває  людина  протягом  усього свого життя.

- Чи  впливає особистість вчителя  на його учнів?

-  Так, безперечно. Починала я  працювати учителем  українознавства та  образотворчого  мистецтва  у  середніх  класах.  І от  кожний  з  нової  паралелі  п’ятих  класів, які приходили, мав  риси характеру і звичок  свого  першого  вчителя. Це відкриття  допомогло  мені  визначитись із тим, що  дітям  слід  показувати  приклад  доброзичливого  ставлення один  до  одного, вчити їх  вибачати  іншим, бо усі  мають  право  на  помилку і  повинні  мати  шанс  на її виправлення. Прищеплюю дітям   толерантність, навчаючи  аналізувати  їхні  власні  дії і  почуття, пропоную  уявити себе в  ролі  гілочки  чи  квіточки, яку   бездумно  зірвали, дитини, яку образили, або ж навпаки – коли  все  вдалось,  і хочеться  радіти  й  веселитись. Для  багатьох  людей важко  визнати  свої помилки, а  ще  важче – перепросити за  них. Вчу  дітей  цьому на  власному  прикладі, «помиляючись» у  висловлюваннях, у  розв’язках,  даю  дітям  можливість виправити ці «помилки», перепрошую  за  них.  Ми читаємо й обговорюємо  багато  різнопланових  літературних  творів,  ділимося  враженнями  про  фільми, пісні, мистецькі  твори. Тут  діти  отримують  можливість  висловити свою  думку, свої  погляди, як  дорослі. Спілкування  учителя з молодшими школярами на  рівних – важливий  момент , який  допомагає  дітям  почуватися  впевнено в  соціумі,  вільно  висловлювати власні  думки і  вислуховувати  думки  інших, не  мати  стереотипів щодо непорушності  чиїхось  поглядів.

- А як же  зробити  цікавим  і  бажаним  для  дітей  найголовніший  для  них  у школі  процес – навчання? 

- Ми любимо  займатись  тим, що  нам  вдається, і зовсім ні – тим, чого не розуміємо. Але  діти всі  дуже  різні. Як же  зробити так, щоб навчальний  матеріал  засвоїли  всі? Тут застосовую і різноманітні  ігрові прийоми, і  цікаві  повідомлення, й інтегрую  знання дітей  з різних  предметів та  наявного  життєвого  досвіду. Провідним же  є  метод  випереджального  навчання, запропонований С.М. Лисенковою. Він  враховує особливості  кожної  дитини і  дає  можливість  створити ситуацію  успіху  для  кожного, коли  діти мають час  і  можливість  засвоїти  необхідні  в  подальшому  знання і вміння.
Йдіть  до  дітей  з любов’ю і  добром, позитивним  настроєм  – і світ  засяє  радісними  посмішками людей,  які  вмітимуть бути успішними та  щасливими і  ділитися своїми здобутками з  усім світом. 

Розробка та підтримка 

Ми Вам зателефонуємо

Записатись в школу